Egy friss felmérés szerint a megkérdezett befektetők szerint idén ismét nagy jelentőséggel bír a készpénz a portfólióban, mivel jelentősen hozzájárulhat a jobb hozamokhoz – írja a Bloomberg.
Az ISS Market Intelligence szerint 2027 végére az indexkövető alapokban kezelt vagyon meghaladja az aktívan kezelt alapokban lévőt az Egyesült Államokban – írja a Financial Times.
A friss adatok szerint a passzívan kezelt indexalapok először előzték meg az aktívan kezelt alapok részesedését az amerikai részvénypiacon – számol be a hírről a Financial Times.
Friss elemzést tett közzé az S&P Global arról, hogy tavaly hogyan teljesítettek az aktívan és passzívan kezelt alapok. Az eredmények szerint az a befektető, aki aktívan kezelt alap mellett döntött, nagy valószínűséggel kisebb hozamokat tudott zsebre tenni, és ez több éves időtávot nézve csak még rosszabb eredményre vezetett.
Egy friss kutatás szerint a passzívan kezelt alapokba az elmúlt években áramló több ezermilliárd dollár a bűnös a részvényértékeltségek elinflálásában, az amerikai részvénypiac radikális átalakításában és a tartós medvepiac távol maradásában – számol be a hírről a Financial Times.
Kimaradhatnak a fenntartható alapokat övező befektetői őrületből az indexkövető és tőzsdén kereskedett alapok, mivel nehézségekbe ütköztek az EU új, fenntarthatósági (SFDR) irányelvének való megfelelésnél - írja a Financial Times.
A befektetések világában, a sokféle termék között válogatva könnyen elveszettnek érezheti magát az ember, pedig a sikeres hosszú távú befektetéshez igazából csak 3 szabályt kell betartani. A következőkben ezeket járjuk körbe.
253 európai alap befektetési profilját változtatták meg tavaly az alapkezelők annak érdekében, hogy kiszolgálják az egyre nagyobb igényt a fenntartható befektetések iránt. Ezzel pedig az Európában kezelt ESG-alapok vagyona 1100 milliárd euróra nőtt – írja a Morningstar adataira hivatkozva a Financial Times.
Most először történt meg, hogy az európai befektetési piac ötödét az indexkövető alapok teszik ki, az elmúlt évtizedben a passzív alapok megduplázták piaci részesedésüket a kontinensen – számol be a hírről a Financial Times. Csakhogy van egy nagy hátráltató tényező.
A Vanguard úgy döntött, hogy bezárja aktívan kezelt négy ETF-jét Európában, mivel nem volt irántuk érdemi kereslet – számol be a hírről a Financial Times.
Az évtized végére a fejenként több mint 5 ezermilliárd dollárt kezelő tíz alapkezelő óriás fogja uralni a befektetési piacot, miután a cégméret egy kritikus pont lesz a sikeresség mérésében az alapkezelői piacon világszerte – írja a Financial Times a Piper Sandler befektetési bank várakozásaira hivatkozva.
Lemaradtak a jobb hozamokról a kínai befektetők, többségük inkább passzívan kezelt alapokba fektetett, holott aktív társaik több mint 85%-a 12 hónapos és 3 éves időtávon is felülteljesítést ért el – írja a Financial Times.
Rekord pénzeket fektettek a befektetők fenntartható befektetési alapokba a koronavírus-válság idején, ezzel az ESG-alapokban kezelt vagyon új csúcsra, ezermilliárd dollár fölé nőtt – számol be a hírről a Financial Times.
Minden lesz, csak nem egyszerű az európai alapkezelők számára az elkövetkező időszak: erősödik a költségnyomás, a jövedelmezőségi mutatók romlanak, a szabályozói elvárások sokasodnak, a koronavírus-válság pedig minderre még rátett egy lapáttal, így az európai szolgáltatók körében is jelentősebb konszolidáció várható. Dean Frankle-t, a BCG nyugat-európai, dél-amerikai és afrikai vagyonkezelői szegmensének igazgatóját és Christian Klingkowskit, a BCG alapkezelői és pénzügyi intézményi piac vezető elemzőjét kérdeztük arról, milyennek látják az európai alapkezelői szektor jövőjét, miután nemrég jelent meg globális vagyonkezelői tanulmányuk. Érdekes különbségekre világítottak rá a szakértők a nyugat- és kelet-európai befektetők kapcsán: nyugaton például a részvénybefektetések az erősebbek, keleten a befektetők jobb szeretik szakértő kezekre bízni alapjaikat.
Hiába nőtt majdnem minden régióban kétszámjegyű összegben az alapkezelőknél kezelt vagyon, és hiába itt az egyik legmagasabb a profitmarzs a pénzügyi szolgáltatók körében, kihívás előtt áll a piac, az alapkezelést mostani formájában az egyre csökkenő díjbevételek és a passzív befektetések felé való elmozdulás sem segíti. A BCG Asset Management jelentése szerint a koronavírus az eddigieknél is nagyobb sebességbe kapcsolhatja a digitalizációt, termékinnovációt és felvásárlásokat is a szektorban.
A magyar alapkezelők jövőjéről és piaci kilátásairól a Portfolio idén 10. alkalommal megrendezésre kerülő Öngondoskodás konferenciáján bővebben is szót ejtünk. Gyere el te is november 10-én!
Rekord összegű pénzt gyűjtött ügyfeleitől a világ legnagyobb alapkezelőjének számító BlackRock tavaly, összesen 429 milliárd dollárt – írja a Financial Times.
Személyi sérülésről egyelőre nem érkezett bejelentés.
Új lehetőségeket teremt az uniós exportőrök számára.
Márkás gyógyszerek másolatait árusítókat vizsgált az FDA.
Elon Musk venné meg a TikTok amerikai operációját?
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?
Az orosz haderő elérte az ukrán véderő egyik legfontosabb városát.
Napokon belül kamatot vált az első PMÁP-sorozat.